Eldo: „Lekarze chcieli amputować mi nogę"

2020-02-23
Big eldo lekarze chcieli amputowac mi noge

Finalizujemy pierwszy sezon cyklu "Chmielotok - Rozmowy z Proceentem". Tym razem gościem odcinka jest Eldo - raper, tekściarz, dziennikarz i sportowy aktywista. "Chmielotok - Rozmowy z Proceentem" to autorski podcast video o tematyce piwno-lifestyle'owej. Warszawski raper i dziennikarz Proceente rozmawia z osobowościami świata kultury i degustuje z nimi craftowe browarki w specjalistycznym sklepie "Paleta Piwa". Cykl dedykowany jest fanom chmielowych wrażeń oraz wszystkim miłośnikom rozrywki na wysokim poziomie.

Eldo podczas rozmowy wspomina o tym jak lekarze chcieli amputować mu nogę - to jest wkrętka numer jedne obecnie w moim życiu. Nie wchodząc w szczegóły mam popsutą lewą nogę. Mam popsute krążenie w lewej nodze. Był taki moment, że panowie najpierw chcieli ciąć tu (wskazał na kostkę), później chcieli ciąć tu (wskazując na kolano), później chcieli ciąć tu (wskazując na udo). Różne koncepcje były. Powiedziałem, że nie ma bata, że zrobię wszystko, żeby nogi nie stracić.

Proceente kontynuuje temat i pyta Eldo o amputacje. - Tak. Nie działa mi krążenie w tej nodze. Żeby walczyć o tę nogę trzeba pracować, mocno pracować i dbać żeby krążenie cały czas było. Rower stał się dla mnie, przy poważnej zakrzepicy, jedną z takich rzeczy, która mogła pomóc. Byłem półtora roku na zastrzykach, nie dałem się położyć do szpitala. To było po „Zapiskach z 1001 nocy”, tuż przed trasą koncertową i nie chcieliśmy odwoływać 50 koncertów. Walczyłem przez długi czas. Zacząłem uprawiać sport. Poszedłem na rugby na AWF, zacząłem biegać i stopniowo rower - mówi Eldo.