Bonus RPK starał się o tymczasowe wyjście na wolność

Big bonus rpk staral sie o tymczasowe wyjscie na wolnosc

Warszawski raper Bonus RPK starał się o tymczasowe wyjście na wolność. Niestety, sąd odrzucił wniosek obrońców rapera i nie zgodził się na taką przerwę.

Miało być dobrze. Miało być sprawiedliwie. Miało być uczciwie. (…) Oliwier spełnił wszystkie warunki. Nie możemy pisać o szczegółach ze względu na dane wrażliwe i szacunek do wszystkich osób, których uzasadnienia dotyczyły. Niemniej musicie nam ufać, że argumenty były mocne i nie do podważenia. Osoby zaufania publicznego złożyły listy, w których swoim autorytetem zapewniły, że w przypadku przerwy w karze Oliwier stawi się na każde wezwanie i spełni wszelkie warunki mu stawiane. - FB Przeciw Bezprawiu

Jedna z najwiekszych firm fonograficznych chcąca pomóc Bonusowi RPK w spłacie kary także złożyła oświadczenie do sądu.

Jedna z największych firm fonograficznych złożyła oświadczenie, że wyda z Oliwierem płytę, z której dochód pozwoli na spłacenie ogromnej kwoty na zobowiązanie wobec Skarbu Państwa zasądzone w wyroku. - czytamy dalej.

Przypominamy, że petycję do Prezydenta podpisało już ponad 100 tyś. ludzi.

Panie Prezydencie te ponad 107 000 ludzi, którzy podpisali petycję do Pana, nie może się mylić. Dziś, niemal w wigilię wyborów Prezydenckich, kiedy świat walczy z pandemią i troską, my jeszcze raz apelujemy do Pana, by pochylił się nad losem Oliwiera Roszczyka. Nie spoczniemy w staraniach o przywrócenie mu godności i sprawiedliwości. Przekonani o jego niewinności będziemy trwać razem z jego najbliższymi, przyjaciółmi i fanami, w oczekiwaniu na Pana werdykt. - FB Przeciw Bezprawiu.